מיקומו של העסק הקטן בעולם בניית אתר

לעסק קטן יש את יתרונותיו: עצמאות, לקוחות חוזרים ושינויים אסטרטגיים תכופים. על אף העובדה שאתר של עסק קטן לא מושך את אותה כמות גולשים כמו זה של עסק גדול, אין זה אומר שהוא לא יכול להיראות מקצועי וחדיש באותה מידה.

נמצא כי בארצות הברית של אמריקה כ-50 אחוזים מבתי העסק הקטנים התנהלו ללא אתר אינטרנט.

ללא ניהול אתר אינטרנט, קיים הסיכון בכך שלקוחות פוטנציאליים לא ייחשפו לעסק. ישנם כלים רבים כיום לבניית אתר (חלקם אף זולים להפליא). בניית אתר אטרקטיבי, אשר ימשוך גולשים, תשפר את הדרך להצלחה.

הוספת תכנים שונים בזמן בניית אתר, כמו אלה הנוגעים לעדכון גולשים רשומים בחדשות ובהצעות, מעצימה את האתר.

הבסיס בהתאמה לצרכי הלקוח (קסטומיזציה) הוא ב-cookie, אשר מספק מידע לאתרים באשר למיקומי הגלישה של הגולש.

מדובר למעשה במאגר נתונים מסוים, אותו ניתן להוסיף בזמן בניית אתר, אשר שולח מידע למערכות השונות ברגע שהלקוח מבקר באתר. ברגע שהלקוח ייכנס שנית לאתר, יידע תוסף זה לעדכן את השרת על כך שמדובר בלקוח חוזר.

הפיתוי של גולשי אינטרנט להישאר באתר ולחקור אותו לעומקו חשוב לא פחות מהצורך הראשוני בלמשוך אותם להיכנס לאתר. בזמן בניית אתר, ראוי לשים את הדגש על מספר עקרונות שעשויים לעזור בסוגיה:

קישורים – ניתן לשים קישורי אימייל, וכאשר הלקוח ייכנס אליהם הוא יוכל לשלוח הודעה לבעל האתר.

אנשים אשר גולשים באינטרנט עושים זאת לרוב לצרכי פנאי. ניתן בהחלט להתאים את האתר בצורה כזו שיהיה נגיש לכולם ומהנה לגלישה.

מה חשוב לתפקידו של בניית אתר:

בבניית אתר חשוב להתמקד באופיו של האתר – כלומר האם מדובר באתר שנועד לצרכי עסקים או באתר שנועד לצרכי פנאי. גולשים שונים, מטבע הדברים, מגלים עניין כאשר מוצבות בפניהם הצעות אשר עשויות להשפיע במידה מסוימת על תחום בחייהם.

כך לדוגמה, גולשים אשר מביעים עניין בספורט ואינם יכולים לראות בטלוויזיה שידורים חיים, ישמחו לקבל נתונים אודות מהלך המשחק באתר אינטרנט מותאם (בניית אתר מותאם במקרה זה חייבת לכלול אנשי מקצוע מתאימים אשר מבינים בתחום המקצועי וכן בתחום היעד של האתר).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *