מהן הצפנות חדשות בתורה?

יש דרכים שונות למצוא הצפנות חדשות בתורה וכדאי להכיר אותן. השיטה הנפוצה ביותר נקראת דילוגי אותיות בתורה. בשיטה הזו מנקים את כל הרווחים המיותרים מתוך הטקסט שמופיע בתוך חמישה חומשי תורה, לרבות ניקוד, פסיקים וכן הלאה. לאחר מכן בוחרים נקודת התחלה ומספר קבוע כלשהו. המספר הקבוע אמור לציין את מספר האותיות שעליהן מדלגים בכל פעם.

השילוב בין קטע טקסט מסוים, נקודת התחלה ומספר קבוע חושף שורה ארוכה של הצפנות חדשות בתורה והוא מאפשר לגלות מילים או משפטים בעלי משמעות.

השיטה של דילוגי אותיות בתורה מוכיחה את עצמה לכל אורך ההיסטוריה. עם זאת, בשנים האחרונות היא זוכה למעמד מיוחד וזאת בגלל חידושים טכנולוגיים.

היום למשל אפשר לנסות לבצע דילוגי אותיות בתורה ולחשוף הצפנות חדשות בתורה באמצעות תוכנות מחשב. הגישה לאינטרנט עוזרת גם לאנשים שאין להם רקע מקצועי מסוים לנסות לחשוף את ההצפנות.

היא עולה בקנה אחד עם הרצונות של חוזרים בתשובה, עם הדרישות של אנשים שומרי מסורת ועם כל מי שרוצה להכיר טוב יותר את המסורת היהודית.

למה לחשוף הצפנות חדשות בתורה?

אפשר לחשוף הצפנות חדשות בתורה לסיבות שונות. הסיבה העיקרית היא לנסות לדלות מידע שלא מופיע על פני השטח. כך למשל ניתן למצוא קשר בין הצפנות חדשות בתורה לבין אירועים אקטואליים.

אפשר להתחיל את החיפוש ולבצע דילוגי אותיות בתורה בתוך קטע טקסט מועדף באופן אישי, או לבצע את הטכניקה על פני קטע רנדומאלי לחלוטין. הדגש צריך להיות על אחידות השיטה ועל פענוח סטטיסטי.

עם השנים החלו לעלות תהיות לגבי הנושא של דילוגי אותיות בתורה באופן כללי, או הצפנות חדשות  שמועילות ונותנות משמעות לכתוב באופן ספציפי. גם היום יש ויכוח שמתחולל בין מדענים לבין אנשי דת.

למרות שלא ניתן להסיק מסקנות ברורות וחד משמעיות, אפשר כמובן להמשיך ולנסות לחשוף את הצפנים.

הדרך לחשוף הצפנות חדשות בתורה היא להשתמש בכל הכלים הטכנולוגיים שעומדים לרשותנו. ניתן להתחיל עם אתרי אינטרנט שמציעים את השירות, להמשיך עם תוכנות מחשב מיוחדות ובמידת הצורך לערב אנשי מקצוע.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *